چاپ        ارسال به دوست

همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه فجر

همایش پرچمداران بصیرت برگزار شد

صبح امروز؛ همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه فجر؛ همایش پرچمداران بصیرت با سخنرانی جناب آقای طباطبائیان در بیت الزهراء (علیهاالسلام) برگزار شد.

آقای طباطبائیان با اشاره به شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که در طول تاریخ بر سر اصل آن رفراندوم برگزار شده است.

وی در ادامه با توجه به حوادثی که انقلاب با آن مواجه شد افزود: در این انقلاب رویشهایی داشته ایم و امنیت الآن ما مدیون همین رویشهاست. در جنگ تحمیلی مدیریت بحران با مدل جدیدی معرفی شد. در جنگی که ما از ۱۲ کشور دنیا اسیر داشتیم و تنها جنگی است که تمام دنیا علیه ایران بود ولی یک وجب خاک را از دست ندادیم. اینها درحالی است که این نظام نوپا با سربازانی جوان  شکل گرفته و در مقابل تمام کشورها ایستادگی کرده است. این خود از برکات این انقلاب است. ما جوانان باید به این نکات عمیقا توجه کنیم و بصورت روزمره و گذرا از آن رد نشویم. نباید از تک تک کلمات امام و رهبری به سادگی گذشت. باید با تامل و تدبر به این کلمات نگاه کرد و آن را با صحبتهای قبل تفسیر کنیم. . امام به استکبارستیزی توجه ویژه داشتند و نباید نسبت به صحبتهای امام گزینشی عمل کرد.

 حضرت آقا فرمودند من به نسل سومی ها اعتماد دارم و این نشان دهنده اهمیت حضور جوانان و مردم در شکل گیری و ادامه حیات انقلاب است.

طباطبائیان ضمن اشاره به حضور مردم در انقلاب و نقش آنان تاکید کرد: شعار انتخاباتی رهبری در زمان ریاست جمهوری این بود که حکومت اسلامی؛ حکومتی است که مردم را به تفکر دعوت می کند حال این را با شعارهای انتخاباتی جدید مقایسه کنید و تفاوت آن را دریابید. تفکر مهم است. هدایت ذهن مهم است. مردم باید بدانند. رهبری یعنی اینکه مردم را وادار به فکر کردن نماید و رهبری این نیست که دستور دهد. بلکه در نظام اسلامی مردم باید بفهمند و راه درست را از نادرست تشخیص دهند.

طباطبائیان با اشاره به نفوذ دشمن در انقلاب اسلامی گفت: ما بسیاری از سرمایه های انسانی خود را در طول جنگ تحمیلی از دست دادیم، که این باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا این افرادی که از دست دادیم افرادی نادر در قالب اسلام بودند. ولی بعدا؛ بعضی افرادی وارد عرصه مدیریت شدند که تفکر لیبرال داشتند و این یکی از راه های نفوذ دشمن است. ما باید به اسلامی بودن به معنی واقعی کلمه توجه نمائیم.

دشمن  رصد میکند که از کجا زخم خورده و همان را مورد تامل و هدف قرار می دهد. دشمن وقتی می بیند از دین با تفکر و عقلانیت؛ ضربه خورده است روی همین مسئله سرمایه گذاری می کند. لذا دشمن در بدنه مردم مذهبی نفوذ می کند تا بخواهد به هدف خود برسد. دین اسلام مانند مسیحیت دین درون طاقچه نیست. دینی است که به تفکر انسان بها می دهد و اگر این را فراموش کردیم ضربه خواهیم خورد.

قدم بعد دشمن این است که در نظام مدیریتی نفود می کند. خصوصا در کشورهای درحال توسعه اینکار را انجام می دهد. سند ۲۰۳۰ می خواهد ساختار مدیریتی در کشور را متحول کنند. و این قدم بعدی نفود است که در حیطه مدیریت کشور وارد شده اند.

هجوم درتفکر مدیران هجوم قابل توجهی است که در تفکر مدیران ما نفود کرده است .

 

راهکار مقابله با آن را رهبری بیان  کرده اند که مبتنی بر همان هدایت مردم است وآن الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است الگویی که براساس آن می توانیم  به اصلی که داشته ایم برگردیم.

در پایان این همایش مستند قائم مقام نمایش داده شد.

 


١٥:٥٥ - دوشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٩٢    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج
آمار بازدید

  • بازدید این صفحه : 70989

  • بازدید امروز : 17

  • کل بازدید : 274573

  • بازدیدکنندگان آنلاين : 1

اطلاعات تماس

  • آدرس: خیابان کوی نصر(گیشای سابق)-نبش فاضل شرقی-پلاک 19

  • تلفن: 88241491-88240932

  • نمابر: 88484803

صفحه اصلی|درباره ما|تماس با ما

.تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه الزهرا علیها السلام می باشد